Hindistan'da meydana gelen kum fırtınası ve şiddetli yağış nedeniyle en az 98 kişi öldü.

Hindistan'ın Uttar Paradeş ve Racastan eyaletlerinde meydana gelen kum fırtınası ve şiddetli yağış nedeniyle en az 98 kişi öldü, 160'dan fazla kişi de yaralandı.

Ülkenin kuzeyinde ve batısında etkili olan kum fırtınaları ve şiddetli yağış, evlerin ve ağaçların yıkılmasına neden oldu.

Uttar Pradeşli yetkililer, burada en az 65 kişinin öldüğünü doğruladıklarını açıkladılar. Çöllük alanların geniş yer kapladığı Racastan eyaletinde ise 33 kişinin öldüğü öğrenildi.

Uttar Pradeş'te en büyük hasarın Agra kentinde yaşandığı belirtiliyor. Eyalette 176 hayvanın da telef olduğu bildirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Hindistan Başbakanı Narendra Modi, ülkenin çeşitli bölgelerinde etkili olan kum fırtınalarında yaşanan ölümler nedeniyle üzgün olduğunu söyledi. Modi, "Yakınları ölen ailelere taziyelerimi sunuyor, yaralılara acil şifa diliyorum. Söz konusu eyaletlerdeki yetkililerden, etkilenenlere yardım çalışmalarının koordine edilmesini istedim." dedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler