ABD'nin Kudüs'te elçilik provokasyonu sürüyor

ABD Başkanı Donald Trump'ın Tel Aviv'de bulunan ABD Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararının ardından bugün, İngilizce, İbranice ve Arapça tabelalar kentin güneyindeki yollara monte edildi.

Siyonist işgalciler ile emperyalist ABD, Kudüs'ü tamamen Yahudileştirmenin adımlarını atıyor. İslam ümmetinin büyük acılar çekmesine neden olan siyonistler, işgal ettikleri Filistin topraklarında asıl hedeflerine varmak için ABD'nin de desteğini alarak yürümeye devam ediyor.

Bu kapsamda ABD Elçiliğinin Kudüs'e taşınma işlemlerinde bugün yeni gelişmeler yaşandı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Tel Aviv'de bulunan ABD Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararının ardından bu sabah, İngilizce, İbranice ve Arapça tabelalar kentin güneyindeki yollara monte edildi. İşçilerin büyükelçilik tabelalarını mukaddes kentin sokaklarına asmaya başladığı görüntülere de yansıdı.

Müslümanların ve tüm dünyanın büyük tepkisini çeken karara rağmen, ABD büyükelçiliğinin 14 Mayıs'ta Kudüs'e taşınması planlanıyor.

Terör çetesi, Kudüs'ü 1967'de işgal etmişti. Siyonistlerin 1980 yılında sözde başkentleri ilan ettiği Kudüs'e, bugüne kadar büyükelçilik taşıyan hiçbir ülke olmadı.

ABD Başkanı Trump aldığı kararla dünyayı karşısına alıp söz konusu adımı atacak ilk ülke olacak.

Birleşmiş Milletlere üye tüm devletlere "Kudüs'te diplomatik misyon kurmaktan kaçınma" çağrısı yapan karar tasarısı da ABD'nin engelleme çabalarına rağmen BM Genel Kurulu'nda 128 oyla kabul edilmişti. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler