Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi’nde Çocuk Kemoterapi Ünitesi hizmete açıldı.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri yönetiminin girişimleri sonucu Yenişehir Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Çocuk Kemoterapi Ünitesi hizmete açıldı.

Dicle Üniversitesi Rektörü Talip Gül ve Yenişehir Belediye Başkanı Serdar Kartal kurdeleyi keserek Çocuk Kemoterapi ünitesini hizmete açtı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Rektör Gül, kemoterapi ünitesinde hasta çocukların günü birlik ilaç tedavisi aldıklarını belirterek, “Günde yaklaşık 200 hasta kemoterapi ünitesinde tedavi görüyor. Bu ünite daha önce de vardı. Belediye Başkanımız ile görüştük üniteyi yeniden dizayn ederek tabletlerle çocuklarımız tedavi olurken tabletlerle çeşitli oyunlar oynayarak, kitap okuyarak hoşça vakit geçiriyor. Böylece tedavinin farkına varmadan gerekli kemoterapi ilaçlarını alıyorlar.”  dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı Serdar Kartal’da konuşmasında, kemoterapi ünitesinin düzenlenmesine yaklaşık 200 bin liranın harcandığını ifade ederek, çocukların milyonlardan değerli ve geleceğin teminatı olduğunu söyledi. (Emrah Deniz-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler