MHP Genel Başkanı Bahçeli, Fransa'daki Kur'an bildirisine ilişkin, " Kur'an-ı Kerim’den bazı ayetlerin çıkartılmasını istemişler. Şu densizliğe bakar mısınız? Allah'ın ayetlerini değiştirmek kimin ne haddine?" dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli'den Fransa'daki Kur'an bildirisine sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Bahçeli, "Fransa’nın tartışmalı ve tavsamış eski Cumhurbaşkanı Sarkozy’nin de aralarında bulunduğu 300 sözde Fransız yazar-çizer, kuru ve küf bağlamış akıllarınca, Kur'an-ı Kerim’den bazı ayetlerin çıkartılmasını istemişler. Şu densizliğe bakar mısınız? Değil 300 sözde aydın müsveddesi, Fransa’nın alayı böyle bir şuursuzluğa düşse, Avrupa’nın her ülkesinden Haçlı müfrezeleri düzülüp sefere çıksa ne olacak, nereye varabilecek? Dinin sahibi Allah’tır. Kur'an Allah kelamıdır. Kelam Allah’ınsa manen koruma ve kefalet de Allah’ın olacaktır." dedi.

"Kimin ne haddinedir Allah’ın ayetlerini değiştirmek ve dokunmak? Asırlarca İncil üzerinde tahrifat ve tahribat yapanlar, işi gücü bıraktı da Yüce Kitabımıza mı göz diktiler?" diye soran Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

"Allah’ın hikmetinden sual olunmaz, kelamından kuşku duyulmaz. Hak din, Allah indinde İslam’dır. Yüce Yaratanımız öyle buyurmuyor mu; kim Allah’ın ayetlerini inkâr ederse şüphesiz ki Allah hesabı pek çabuk görendir. Onlar gitsin, Kilise çanlarını dinlesinler, işleyip işleyip çıkardıkları günahlarını dert etsinler. Kur'an-ı Kerim ilahi hükümdür, hüküm ise Allah’ındır." (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler