On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif'in ilk teravih namazında Şırnak’ın Silopi ilçesindeki vatandaşlar camilere akın etti.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde Ramazan ayının ilk teravih namazı büyük bir heyecan ile kılındı. Teravih namazını kılmak isteyen kadın, erkek, genç, yaşlı ve çocuklar camilere akın etti.

Kentin merkezi camilerinden Çarşı Camiye gelene Silopililer, Ramazan ayına ulaşmanın sevincini yaşamakla birlikte, ellerini semaya kaldırarak bol bol duada bulundular.

Camilerde saf tutan Silopililer, cami imamı tarafından verilen “Ramazan ayının ehemmiyeti ve teravih namazı” konulu vaazı dinlediler.

“Müslümanların tek çatı altında birleşmeleri gerekiyor”

Camiye gelen vatandaşlardan Bekir Türk, Dünya Müslümanlarının Kur’an ve sünnete sarılarak birlik olmaları gerektiğini söyledi.

Dünyada hak ve batıl savaşının olduğunu ifade eden Türk, “Ramazan ayı bütün Müslümanların birleştiği, ibadetlerin, duaların çokça yapıldığı, Kur’an’ı Kerim’in çok okunduğu bir rahmet ayıdır. İnsanlar, on bir ayın sultanı Ramazan ayında, Allah’a yakın olma ve Allah ile arasındaki bağı daha da kuvvetlendirmek için çaba sarf eder. Bütün Müslümanların bir araya gelerek İslam’a, Kur’an’a, sünnete ve Hazreti Peygambere daha fazla sarılmalı, birlik olmalı ve dağılmak yerine toparlanmalıdır.” ifadelerini kullandı.

“İsrail’in Allah belasını versin”

Mübarek Ramazan ayında bol bol namaz kılıp, Kur’an okuyup dua edeceğini ifade eden çocuklardan Muhammed Müldür ise “On bir ayın sultanı ve bu mübarek günde Allah yardımcımız olsun.  Büyük bir heves ile sabah namazını bekliyoruz. Yarından itibaren oruçlu olacağız. İbadetlerimizi yerine getireceğiz. Allah, bu mübarek günde yanımızda olsun. Allah’a elimizi açıp dua edeceğiz. Sabırsızlıkla iftarı bekleyeceğiz. Teravihlerimize kılacağız. Bol bol Kur’an okuyup dua edeceğiz. Bu mübarek Ramazan ayında Müslüman kardeşlerimizi katleden İsrail’in Allah bin belasını versin.” ifadelerini kullandı

Ramazan ayının başlamasıyla ilk teravih namazını kıldığını ve Ramazan ayının çok güzel olduğunu belirten 6 yaşındaki Havsa Delal Elçi ise bol bol Kur’an okuyup dua edeceğini söyledi. (Ahmet Uçar – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler