“Ramazan ayında çocuklarımızı camiye getirelim”

On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in ilk teravih namazında camileri dolduran Hilvanlılar, ilk teravihin heyecanını yaşadılar.

Ramazan ayının İlk teravih namazında Hilvanlı kadın, erkek, genç, yaşlı ve çocuklar camilere akın etti.

On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in ilk teravih namazında Şanlıurfa’nın Hilvan İlçesinde ki camileri dolduran vatandaşlar, camilerde verilen vaazları dinleyip dua ettiler.

Teravih namazı öncesinde Müslümanlara vaaz eden cami hocaları, Ramazan-ı Şerifin önemi ve yapılması gerekenleri anlattı.

Vakit namazları da dahil olmak üzere teravih namazlarında çocukların camiye getirilmesi tavsiyesinde bulunan imamlar, cami cemaatinin çocuklardan rahatsız olmaması gerektiğini de altını çizdi.

Bağlar Mahallesi Camii İmamı Mehmet Kıstak, her velinin, çocuğunu camiye getirmesini ve cami içinde de çocuğunu yanına alarak namaz kılmasını sevdirerek sağlaması gerektiğini söyledi.  

Kıstak, “Çocuklarımız camiye gelsinler, gelmeleri gerekiyor. Her baba ve anne camiye geldiğinde çocuklarını da getirip yanında oturtarak beraber namaz kılsınlar. Ramazan ayını fırsat bilerek mutlaka bu ayı değerlendirmemiz gerekiyor. Bu mübarek ayda İslam coğrafyasında zulme maruz kalan tüm Müslümanlar için de dua etmeliyiz.” diye konuştu. (Ramazan Şefkatlı-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler