Mardin'in Midyat ilçesinde camilere akın eden 7’den 70’e Müslümanlar, Ramazan ve ilk teravih namazını Filistin’de yaşanan katliam sebebiyle buruk bir sevinçle karşıladı.

Ramazan ayına girilmesiyle beraber ilk teravih namazını eda etmek için camilere akın eden Midyatlılar, Ramazan ayına bir daha kavuşmanın sevincini yaşadı.

Buruk bir sevinç yaşadıklarını söyleyen Müslümanlar, Filistin’de siyonist terör şebekesinin yaşattığı katliamı ise lanetledi.

Merkez Hacı Kasım Altunkaya Camisinde yatsı namazının ardından kılınan teravih namazı sonrası Kudüs ve Filistin’i unutmayan Midyatlılar, siyonist terör şebekesinin katlettiği Filistinli Müslümanlar ve İslam ümmetinin birliği için duada bulunup, terörist israile lanet okudular.

“Ramazan ayı başımız gözümüz üstüne geldi.” diyen Şükrü Boksör, “Ramazan ayı ümmetin ayıdır. Allah bizleri bu ay hürmetine af etsin. Allah bizleri iman ile kurtuluşa eren ve cennet ehli kimselerden kılsın." ifadelerini kullandı.

Mehmet Selim Yeşilmen ise “Allah’tan niyazımız; Ramazan’ın bereketli geçmesi ve İslam birliğinin tesis edilmesidir. İslam ile oynayan kafirleri yenmek için Allah (Celle Celaluhu) zafer ve kuvvet versin İslam’a.” ifadelerini kullandı.

Din Bir Sen Midyat Temsilcisi Şehmus Güneş ise şöyle konuştu: “İnşallah Ramazan ayı, İslam ümmetinin uyanışına, Müslümanların da iyi bilinçlenmesine ve İslami bir hayata dönüşümüze vesile olur.”

“Kudüs ve Filistin kırmızı çizgimizdir”

“Filistin’deki şehid kardeşlerimiz nedeniyle ümmet olarak hüzünlüyüz.” diyen Abdülmecit Sevimli, “Allah (Celle Celaluhu) siyonist israili ve Amerika’yı yok etsin. Şehidlerin kanı ümmetin vahdetine vesile olsun. Müslümanların uyanışına vesile olsun. Filistin ve Kudüs bizim kırmızı çizgilerimizdir.” dedi. (Süleyman Tunç- İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler