Siyasilerin propaganda konuşmalarına ilişkin kura tarihi değişti

Cumhurbaşkanı adayları ve siyasi partilerin radyo ve televizyonda propaganda konuşmalarına ilişkin kuranın tarihi değişti.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanlığının, 24 Haziran 2018 Pazar günü birlikte yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde uygulanacak seçim takviminde değişiklik yapılmasına dair kararı yayımlandı.

Buna göre, cumhurbaşkanı adayları ile seçimlere katılan siyasi partilerin radyo ve televizyonda propaganda başvuruları ve propaganda sırasının belirlenmesi için kuraya katılacak temsilcisi ile TRT temsilcilerinin YSK'ya bildirilmesinin son günü 12 Haziran'dı, değişiklikle bu tarih 6 Haziran 2018 oldu.

Propaganda konuşmalarının yayın ve zaman sıralarının belirlenmesi için YSK tarafından 13 Haziran 2018 Çarşamba günü kura çekilecekti ancak bu tarih de 7 Haziran 2018 olarak değiştirildi.

Kararın örneği, seçime katılabilme yeterliliğine sahip oldukları tespit ve ilan edilen siyasi parti genel başkanlıklarına gönderilecek. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler