Hasan Nasrallah Körfez'in 'Terör Listesi'nde

​Suudi, Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah ve yardımcısınında aralarında bulunduğu 8 kişi ve 2 kurumu 'Terör Listesi'ne aldı.

Suudi rejiminin, Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah ile yardımcısı Naim Kasım'ın yer aldığı 8 kişi ve 2 kurumu terör listesine aldığı bildirildi.  

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın Devlet Güvenlik Başkanlığının açıklamasına dayandırdığı habere göre, Hizbullah'ın karar merci Şura Konseyi üyeleri Hasan Nasrallah, Naim Kasım, Muhammed Yezbek, Hüseyin Halil ve İbrahim Emin es-Seyyid ile Hizbullah'a destekleyici faaliyetlerde bulunduğu belirtilen Talal Hamiyye, Ali Yusuf Şerara, Hüseyin İbrahimi'nin yanı sıra Spectrum Group ve Mahir Ticaret Şirketinin terör listesine eklendiği ifade edildi.

Söz konusu kararın, Terör Finansmanı Hedefleme Merkezi (TFTC) eş başkanı ABD'nin yanı sıra üye ülkeler Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri'yle (BAE) ortak alındığı kaydedildi.

Hizbullah'ın "küresel bir terör örgütü" olmakla suçlandığı açıklamada, Hizbullah'ın silahlı ya da siyasi kanat üyelerinin bu konuda farklılık göstermediğine de vurgu yapıldı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler