​Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yapımı devam eden Başlar Barajı Sulaması ile ülke ekonomisine yıllık 17 milyon TL katkı sağlanacağını belirtti.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından GAP’ın Silvan Projelerinden olan ve bölge için büyük önem arz eden Başlar Barajı Sulaması’nda çalışmalar hızla devam ediyor. Proje tamamlandığında 38 bin 200 dekar zirai arazi suyla buluşacak.

DSİ tarafından Diyarbakır’da inşa edilen Başlar Barajı Sulaması’nın ana su kaynağını Başlar Barajı oluşturuyor. Şubat 2017 tarihi itibariyle yapımına başlanan Başlar Barajı Sulaması’ndan 9 mahalle faydalanacak. Toplamda 38 bin 200 dekar zirai arazi modern sulama sistemine kavuşacak.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Diyarbakır için önemli bir projeyi daha hayata geçirdiklerini kaydederek “2020 yılında tamamlamayı hedeflediğimiz Başlar Barajı Sulaması ile ülke ekonomisine yıllık 17 milyon TL katkı verilecek. Ayrıca 5 bin kişiye de doğrudan istihdam imkanı sağlanacak.” dedi. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler