CHP

CHP, Adalet Yürüyüşü’ne katılanların usulsüz şekilde dinlendiği iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve bir grup milletvekili Ankara Adliyesine gelerek, Adalet Yürüyüşü’ne katılanların usulsüz şekilde dinlendiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Çıkışta gazetecilere açıklamada bulunan Özel, savcılığın yürüyüş boyunca kendilerini kimin dinlediğini, casus yazılım sadece istihbarat örgütlerine satılıyorsa bunu hangi istihbarat örgütünün aldığını ve ne şekilde kullandığını, bütün ayrıntılarıyla ortaya çıkarmasını istediklerini belirtti.

Adalet Yürüyüşü sırasında CHP'lilerin cep telefonlarına Almanya'da geliştirilen bir virüsün bulaştırıldığı, virüs üzerinden CHP'li siyasetçilerin konuşmaları ve yazışmalarının canlı takip edildiği ileri sürülmüştü.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu marifetiyle böyle bir yazılımın satın alındığı ve dinleme için kullanıldığı gibi bir ifade kullanıyorlar. Bakanlık ve kurum olarak bizim satın aldığımız veya gayri resmi alıp da kullandığımız hiçbir yazılım, casus yazılım da dahil söz konusu olamaz." açıklamasında bulunmuştu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler