Vali Ahmet Deniz

Batman’da ihtiyaç sahiplerine iftar yemeği dağıtımı sırasında 3 görevlinin yaralanmasına neden olan saldırıyla ilgili Vali Ahmet Deniz ve belediyeden açıklama yapıldı.

Batman Belediyesi tarafından dün Bağlar Mahallesinde kurulan iftar çadırına kimliği belirsiz bir grup tarafından saldırı yapıldı.

 Vali Deniz "Hainler yakalanıp haklarında gerekli işlem yapılacaktır”

Sosyal medya hesabı üzerinden yapılan saldırıya ilişkin bir açıklama yapan Batman Valisi Ahmet Deniz, iftar programları planlandığı şekilde devam edeceğine vurgıu yaparak saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanacağını belirtti.

Deniz açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Batman Belediyemizin Bağlar Mahallesinde hazırladığı iftar programını engellemeye çalışan ve görevlilere saldıran manevi değerlerden yoksun, zihniyeti bozuk hainler, yakalanarak haklarında gerekli adli işlem yapılacaktır. İftar programları planlandığı şekilde devam edecektir.”

Batman Belediyesi "Ramazan ayında meydana gelen bu müessif olayın faillerini şiddetle kınıyoruz”

3 görevli personelin yaralanmasına neden olan saldırıyla ilgili açıklama yapan Batman Belediyesi ise yapılan saldırıyı kınadı.

Açıklamada, “Bilindiği üzere Belediyemiz, mübarek Ramazan-ı Şerif dolayısı ile Atatürk Parkı’nda her gün eş zamanlı olarak ta mahallelerimizde iftar yemekleri tertip etmektedir. Bağlar Mahallesi’nde verilecek iftar yemeği hazırlıkları sürerken, kötü niyetli  üç-dört kişilik grup, yemek dağıtmakla görevli Kızılay görevlilerine iftar yemeğinin dağıtımını engellemek maksadıyla müdahale etmiş, üç Kızılay görevlisini darp etmek suretiyle yaralamışlardır. Kızılay görevlileri hastanede tedavi altına alınmışlardır. Birlik, beraberlik ve hoşgörü duygularıyla idrak ettiğimiz mübarek Ramazan ayında meydana gelen bu müessif olayın faillerini şiddetle kınıyoruz.” denildi.

Açıklamanın devamında, iftar yemeklerine bundan önce olduğu gibi bundan sonrada planlandığı şekilde devam edeceği ifade edildi. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler