Başbakan Yardımcısı Bozdağ "Cumhurbaşkanımıza suikast ihbarları, yeni değil, sürekli vardır." dedi.

Bosna Hersek ziyareti öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Balkanlar’da bir grup Türkiye asıllı kişi tarafından suikast yapılabileceği ihbarlarını değerlendiren Başbakan Yardımcısı Bozdağ "Cumhurbaşkanımıza suikast ihbarları, yeni değil, sürekli vardır." dedi.

Bozdağ konuyla ilgili twitter'dan yaptığı açıklamada "Cumhurbaşkanımıza suikast ihbarları, yeni değil, sürekli vardır. Baskı, tehdit ve ölüm korkusuyla, baskı altına alınacak, davasından vazgeçirilecek ve yolundan döndürülecek bir lider değildir R. Tayyip Erdoğan. Bunca yaşanmışlığa rağmen, bunu öğrenememiş olanlar ancak ahmaklardır." ifadelerini kullandı.

Batılı haber alma servislerinden Türkiye istihbarat birimlerine “Önümüzdeki dönemde Balkanlar'a gerçekleştireceği bir ziyaret sırasında bir grup Türkiye uyruklu kişinin Erdoğan’a yönelik suikast hazırlığı içinde olduğu” yönünde bilgi verildiği, bu bilgiler üzerine harekete geçen güvenlik birimlerince konuyla ilgili araştırma başlatıldığı belirtilmişti. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler