Kapıkule Sınır Kapısı'ndan yurt dışına çıkmak için bekleyen TIR'lar, kilometrelerce kuyruk oluşturdu.

Bulgaristan'a ait Kapitan Andrevo Sınır Kapısı'nın ihtiyaca cevap verememesi nedeniyle Kapıkule Sınır Kapısı'ndan yurt dışına çıkmak için bekleyen TIR'lar, kilometrelerce kuyruk oluşturdu.

Yüzlerce TIR, iki günden bu yana yurt dışına çıkmak için işlemlerinin tamamlanmasını bekliyor.

Türkiye'nin Avrupa'ya açılan bir diğer sınır kapısı olan Hamzabeyli'de de 10 kilometre TIR kuyruğunun oluştuğu belirtildi.

Bulgaristan'a açılan sınır kapılarında meydana gelen TIR kuyruklarının, Türkiye ve Bulgaristan taraflarının ortak projeleriyle sona ermesi bekleniyor. Edirne Valisi Özdemir daha önce yaptığı açıklamada "Kapıkule karşısında Bulgaristan'a ait Kapitan Andrevo Sınır Kapısı, Kapıkule'ye göre biraz küçük. Bu kapıyı biraz büyütmemiz gerekiyor. Ortaklaşa yapılacak projelerle bu problemin çözülmesi konusunda bir görüşe varıldı. TIR kuyruğu sorununun kalıcı olarak çözülmesi için gerekli ne varsa yapmaya çalışıyoruz." demişti. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler