Gaziantepli fikir ustaları kentin sorunları için toplanacak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan “Tasarım Atölyesi Gaziantep”, kentin sorunlarını tasarım, araştırma ve geliştirme yoluyla çözümlenmesini sağlayacak fikir ustalarını bir arada toplayacak.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı'na bağlı olarak hizmet verecek olan Tasarım Atölyesi Gaziantep (TAG27) atölyesi, Gaziantep'in sorunlarını tasarım, araştırma ve geliştirme yoluyla çözmek üzere tasarımcılarla Gazianteplileri buluşturmayı hedefliyor.

Tepebaşı Mahallesi Metin Sözen Eğitim ve Kültür Merkezi'nde hizmet verecek olan TAG27 projesinde; tasarım gücü, sosyal yenilik, fikir paylaşımı, deneyim paylaşımı, katılımcı fikirler, girişimci tasarımcılar, kapasite artırma, sektörler arası işbirlikleri, buluşma ve iş oluşturma gibi konular üzerinde çalışmalar yapacak.

Fikri olan mahalleli, fikri olan tasarımcılar, becerisi olan gönüllüler, öğrenciler ve imkânları olan destekçileri bir araya getirecek olan TAG27 projesi, aynı zamanda belediyeler, STK'lar, Kent Konseyi, üniversiteler ve gönüllü tasarımcıları bir araya getiriyor. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler