“Herkesin elini taşın altına koyması lazım”

İftar programında kanaat önderleriyle bir araya gelen Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, ülke üzerinde oynanan oyunlara dikkat çekerek, bu millet için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, kanaat önderleriyle iftar programında bir araya geldi. Öğretmen evinde düzenlenen iftar programı, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programa katılan kanaat önderlerine seslenen Ustaoğlu, ülke üzerinde oynanan oyunlara dikkat çekerek, son birkaç gündür bu operasyonun ekonomik olarak yapılmaya çalışıldığını söyledi.

Bitlis’in kadim kültürüne ve yetiştirdiği mümtaz şahsiyetlere değinen Ustaoğlu, “Geldiğimiz günden beri bu kadim toprakların ne derece kıymetli ve önemli olduğunu dile getirmeye çalışıyoruz. Sadece bu toprakların kıymeti değil, bu toprakların yetiştirdiği evlatları, kıymetli şahsiyetleri, tüm İslam beldelerinde, Anadolu’nun her yerinde İslam’a sancaktarlık yapan çok kıymetli şahsiyetleri yetiştiren topraklardır. Böyle bir coğrafyada yaşadığınız için Allah’a şükretmeniz lazım. Çok kıymetli şahsiyetleri bünyesinde barındıran bir şehir burası. Yüzlerce yıldır medreseleriyle, evliyalarıyla, yetiştirdiği ulemalarıyla ülkemizin her yerinde İslam’a sancaktarlık yapan kıymetli bir şehirdir. Burada en önemli görev sizlere düşmektedir. Burada sorumluluk sahibi olan, bu coğrafyanın kahrını çekmiş, çilesini çekmiş, acılarını çekmiş, siz kıymetli hocalarımız; tekrar bunların yaşanmaması adına her birimize düşen ciddi sorumluluklar var. Her kes elini taşın altına koyarak bu millet için, bu memleketin geleceği için, yapacağı çok şeylerin olduğuna ben inanıyorum. Hiç kimsenin kendisini değersiz görmemesi ve basite almaması lazım.” dedi.

Program, yapılan iftarın ardında edilen duayla sona erdi. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler