Van’da PKK operasyonu: 9 gözaltı

Van’ın Erciş ilçesinde PKK’ye yönelik düzenlenen operasyonda 9 şüpheli gözaltına alınırken, Başkale ilçesinde örgüte ait sığınaklar imha edildi.

Van’ın Erciş ilçesinde PKK’nin şehir ve mahalle yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda 9 şüpheli gözaltına alındı.

Konu ile ilgili olarak Van valiliğinden yapılan açıklamada, jandarma tarafından 28 Mayıs 2018 günü, PKK’nin şehir ve mahalle yapılanmasına yönelik olarak düzenlenen Şehit Jandarma Astsubay Ahmet Çelik Operasyonu sonucunda 9 şüphelinin gözaltına alındığı belirtildi.

Ayrıca Van’ın Başkale ilçesinde PKK’nin barınma alanlarına yönelik düzenlenen operasyonlarda ise tespit edilen 3 sığınağın, içerisindeki 4 adet el yapımı patlayıcı ile beraber imha edildiği açıklandı.

Van Valiliği, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Van İl Jandarma Komutanlığınca PKK/KCK terör örgütünün barınma alanlarına yönelik aralıksız devam eden operasyonlar kapsamında 28 Mayıs 2018 günü, Başkale İlçesi Barış mahallesi kırsalında icra edilen Şehit Jandarma Er Durmuş Haliloğlu Operasyonu sonucunda, teröristler tarafından kullanılan ve içerisinde 4 adet El Yapımı Patlayıcı düzeneği (patlamaya hazır, 25’er kg, amonyumnitrat ve mazot karışımı kullanılarak hazırlanmış),25 metre kablo,2 adet tüp,1 adet akü, Bir miktar mühimmat, tıbbi malzeme ve yaşam malzemesi bulunan 3 adet sığınak tespit edilmiş ve kullanılamaz hale getirilmiştir.” (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler