Yapıcıoğlu kura çekiminde 7'nci sırada yer aldı

Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Adayı Zekeriya Yapıcıoğlu, birleşik oy pusulasında 7'nci sırada yer aldı.

HÜDA PAR'ın desteklediği Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Adayı Zekeriya Yapıcıoğlu, Diyarbakır'dan bağımsız milletvekili adayı olan 7 kişi arasında yapılan kura çekiminde pusulanın en sonunda yerini aldı.

Diyarbakır Adliye Sarayında İl Seçim Kurulu Başkanı gözetiminde Diyarbakır seçim bölgesindeki 7 bağımsız milletvekili adayı için kura çekimi yapıldı.

Alfabetik sıralamaya göre kura çekimini en son yapan Yapıcıoğlu, kendi isminin yazılı olduğu son topu seçerek 7'nci sıradaki yerini aldı.

Bağımsız adayların birbirlerine başarı dileklerinde bulunmalarından sonra Diyarbakır Adliye Sarayından çıkan Yapıcıoğlu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Diyarbakır seçim çevresinde bulunan 7 bağımsız milletvekili adayının sıralaması için 7'nci sırayı çektiklerini söyleyen Yapıcıoğlu, seçimin Diyarbakır ve Türkiye için hayırlar getirmesini temenni etti.

Pusulaların basımından sonra örnek pusula üzerinden okuma-yazma bilmeyen vatandaşlara izahatta bulunacaklarını bildiren Yapıcıoğlu, "Bugün bağımsız adayların sıralaması için kura çekimi vardı. Kuramızı çektik. Diyarbakır seçim çevresinde 7 bağımsız milletvekili adayı vardı. Biz 7'nci sırayı çektik. Yani pusulada bağımsız adayların en sonunda yer alacağım. Kaç satır olacak? Onu pusulaların basımına YSK tarafından karar verildikten sonra göreceğiz. Şekli de belli olduktan sonra örnek pusula üzerinden okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımız için izah edeceğiz. Hem bizim için hem Diyarbakır için hem memleketimiz ve halkımız için hayırlı olsun." dedi. (Ramazan Casuk - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler