İçişleri Bakanı Soylu, HDP eski Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılmasıyla ilgili tartışmalara değinerek "53 kişinin katledilmesine sebebiyet veren kişi içeride durmayacak da kim duracak." diye sordu.

Tüm Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği'nin İstanbul Zeytinburnu'nda verdiği iftarda HDP eski Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılmasıyla ilgili tartışmalara değinen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "53 kişinin katledilmesine sebebiyet veren kişi içeride durmayacak da kim duracak." dedi.

Soylu, şunları söyledi: "Selahattin Demirtaş çıksın.' diye bir koro tutturuldu. Neredeyse hepsi aynı şeyin peşinden gidiyor. Batı'ya şirin gözükecekler, 'Bak biz hapisteki birisinin bile çıkmasını isteyenlerden olduk.' diyecekler. Peki, çocuklarımız niçin şehit oldu? Manisa'da, Soma'da, Konya'da, Ilgın'da şehit olan kardeşlerimiz neden gitti o zaman? 53 kişinin bir talimatla katledilmesine sebebiyet veren o insan içeride durmayacak da kim duracak, bunu biri bana izah etsin." şeklinde konuştu. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler