Direnişin başarısı siyonistleri ateşkese zorladı

​Filistin'de direniş güçlerinin başarıları sonucunda siyonist rejimin Gazze'deki ateşkes anlaşmasına geri dönme zorunda kaldığı belirtildi.

Filistin'deki direniş güçlerinin, işgal rejimin saldırılarına karşı aldığı başarılar siyonist rejimi Gazze'deki ateşkes anlaşmasına geri dönme zorunda bıraktı.

Konuyla ilgili Hamas Siyasi Büro Üyesi Halil Hayye tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Direniş, düşmanı püskürtme ve angajman kurallarını değiştirmesini önleme konusunda başarılı olduktan sonra son saatlerde bazı aracılar devreye girdi. Gazze'deki ateşkes anlaşmasına geri dönme ve Filistin direniş grupları ile işgal güçlerinin aynı kurallara bağlı kalması hususunda mutabakat sağlandı." denildi.

Siyonist işgalciler dün, gün içerisinde 30'dan fazla saldırı düzenledikleri Gazze'ye, bu gece saatlerinde tekrar saldırmaya başlamıştı.

Siyonistlerin saldırılarının ardından ise Gazze Şeridi'nden terör çetesine yönelik 80 roket atıldığı belirtilmişti. Gazze’den atılan havan topları sonucu Aşkelon Yahudi işgal biriminde 3'ü asker en az 5 kişinin yaralandığı ifade edilmişti.

El Kassam tugaylarının siyonistlerin saldırılarına karşılık verdiği, Sderot bölgesinde bulunan bir fabrikanın ve Nitifor bölgesinin de Kassam tugayları tarafından bombalandığı belirtilmişti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler