15 Temmuz darbe girişimi sırasında Yalova'daki Hava Harp Okulu öğrencilerinin İstanbul'a sevkine ilişkin davada, 7 sanığa müebbet hapis cezası verildi.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Yalova'daki Hava Harp Okulu öğrencilerinin İstanbul'a sevkine ilişkin davanın görülmesine İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

Duruşmaya tutuklu sanıklar ve avukatları ile mağdur ve mağdur yakınları katıldı.

Tutuksuz 7 sanığın da hazır bulunduğu duruşmada müdahil kurumlar Başbakanlık ve TBMM'yi ise avukatları temsil etti.

Mahkeme, Yalova Hava Meydan Komutanı ile Vodafone Park'a inen helikopter pilotlarının da aralarında bulunduğu 9'u tutuklu 16 rütbeli sanığın yargılandığı davada, 7 sanığı "darbeci askeri kanadın İstanbul'daki fiili hakimiyetini sağlamak ve onları takviye etmek amacıyla Hava Harp Okulu öğrencilerini mühimmatlarıyla İstanbul'a nakletmeleri" ve "anayasal düzeni zorla değiştirmeye teşebbüs" etmeleri suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Diğer sanıklar ise 3 ila 10 yıl arasında değişen cezalara çarptırıldı. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler