Şanlıurfa’da tarihi eser kaçakçılığı operasyonu

Şanlıurfa’da İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan operasyonda çok sayıda tarihi sikke ele geçirilirken, olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.

Şanlıurfa’da İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından bir araçta yapılan aramada çok sayıda tarihi sikke ele geçirilirken, olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.

Konuyla ilgili Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamada, "Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı çalışmalar neticesinde S.G. isimli şahısta tarihi eser olduğu ve satmak için müşteri aradığı öğrenilmiştir. 31 Mayıs 2018 tarihinde S.G isimli şahsın kullandığı 01 NU… Plakalı araç tespit edilerek Şanlıurfa-Gaziantep otoyolunda durdurularak araçta yapılan aramada gizli bölme içerisinde 38 adet tarihi sikke ve bir adet silindir şeklinde 4-5 cm ebatlarında delikli taş ele geçirilmiştir. Ele geçirilen malzemeler Şanlıurfa Müze Müdürlüğü ekiplerine teslim edilmiştir." denildi.

Açıklamada, gözaltına alınan S.G’nin ifadesi alındıktan sonra Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildiği ifade edildi. (Hüseyin Sayhar-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler