2017-2018 eğitim öğretim yılı ikinci yarıyıl bitimiyle öğrencilere karne dağıtımı yapıldı.

2017-2018 eğitim-öğretiminin bitimiyle Diyarbakır’da 441 bin öğrenci karne aldı.

Türkiye genelinde okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve ortaöğretimde okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci, bugün karnelerini aldı.

Bağlar ilçesi Selahaddin-i Eyyubi İlkokulu’nda karne dağıtımın törenine katılan Milliği Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Cumali Demirtaş, eğitim öğretim yılının tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyerek çocukların bu yaz tatilini iyi değerlendirmelerini temenni etti.

Karne almanın heyecanını yaşayan öğrenciler duygularını İLKHA’ya paylaştı. 

Civan Kazımak ile Veysel korkusuz okulun iyi geçtiğini belirterek, yazın ise havuzunda yüzmeyi, futbol ve saklambaç oynamak istediklerini söyledi.

Zınar Güldalı ve Zilan Öner de büyünce öğretmen ve mimar olmak istediklerini belirterek yaz tatilinde İstanbul'a gidip gezeceklerini ve oyun oynayacaklarını söylediler.  (Emrah Deniz, Mehmet Çelik-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler