https://ilkha.com/files/news/thumb/Batman’da 172 bin öğrenci karne sevinci yaşadı

​2017-2018 eğitim-öğretim yılı sonunda Türkiye geneli yaklaşık 18 milyon öğrenci karne alırken, Batman’da da 172 bin öğrenci karne almanın sevincini yaşadı.

Yoğun bir eğitim ve öğretim yılı maratonundan sonra Batman merkez ve ilçe genelinde 172 bin öğrenci ve 9 bin 300 öğretmen, 8 ay süren eğitim döneminden sonra 3 aylık yaz tatiline girdi.

2017-2018 eğitim-öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla karne dağıtım töreni İpragaz Mahallesi olarak bilinen Cudi (Yavuz Selim) Mahallesi'nde bulunan Batman Vali Zeki Şanal İlköğretim Okulunda yapıldı. Törene; Vali Ahmet Deniz, Eşi Olcay Deniz, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, bazı kurumların müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenci ve veliler katıldı.

Sınıfta öğrencilere karne dağıtımını Vali Deniz, eşi Olcay Deniz, İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran ve Vali Zeki Şanal İlkokulu Okulu Müdürü ile öğretmenler yaptı. Karne dağıtımıyla beraber yaz tatilinde okumaları için öğrenciler birer kitap hediye edildi.

“Çocuklarımız yaz tatilinde bol bol kitap okusunlar istiyoruz”

Tören sonrasında açıklamalarda bulunan Deniz, eğitimde başarı elde eden öğrencileri tebrik ederek, “Bugün 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının son günü çocuklarımıza karne verdik. Çocuklarımızın sevincine ortak olduk. Gerçekten biz onları seviyoruz. Bizim için en önemli olan onların iyi eğitilmiş olmasıdır. Ülkemizin geleceği acısından çok önemlidir.” dedi.

Velilere tavsiyelerde bulunan Deniz, “Bunlar çocuk elbette karnelerinde ufak tefek eksiklikler olabilir asla ve asla çocuklara kızmayın. Veliler daha dikkatli olması gerekir. Eğer bir eksiklikleri varsa gerekirse kendilerinde arayacaklar ve çocuklara moral verecekler. Onlar bizim için kıymetli ve değerlidir. Çocuklarımızı tebrik ederim. Bol bol dinlensinler tatil yapsınlar ama yaz tatilinde bol bol kitap okusunlar istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Deniz, “İlimizde 172 bin öğrencimiz var. Bugün karne töreninde 2 tane birinci sınıf öğrencilerine karnelerini verdik. 9 bin 300 tane öğretmenimiz eğitim öğretim yılı boyunca görev aldılar. Hem öğretmelerimizi hem de milli eğitim camiasında emeği geçenlere teşekkür ederim. Tekrar öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum.” diye konuştu.

Karne dağıtım töreni ardından öğretmenler odasında öğretmelerle bir araya gelen Vali Deniz, öğretmenlerin sorun sıkıntılarını dinleyerek güzel bir tatil geçirmelerini diledi. (Mehmet Sait Çelik – İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler