Siirt'te 2017-2018 eğitim öğretim yılını geride bırakan 94 bin öğrenci, karnelerini aldı. Tatile giren minik öğrenciler büyük bir sevinç yaşadı.

Türkiye genelinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci karne sevinci yaşadı. Tatile giren öğrencilerin aileleri ile birlikte yaşadıkları sevinçleri görülmeye değerdi.

Siirt'te de 2017-2018 eğitim ve öğretim yılını tamamlayan 94 bin öğrenci karne alarak, tatile başlamış oldu. Çocukların karne sevincine ortak olmak isteyen ailelerin, çocuklarıyla birlikte okula geldikleri görülürken bazı öğretmenler kendi sınıflarıyla hatıra fotoğrafı da çektirmeyi ihmal etmedi.

Çocuklar, okullarını ve öğretmenlerini çok sevdiğini ve sonraki dönemlerde daha fazla çalışarak başarılarını arttıracağının sözünü verdiler.

Karnesini alan birinci sınıf öğrencisi Zeynep Yıldırım, ders yılının çok iyi geçtiğini ve öğretmenleri ile oyunlar oynadığını ve değişik aktivitelerde bulunduklarını söyleyerek karnesini almanın mutluluğunu dile getirdi.

Oğlu ile birlikte okula gelen velilerden Hayrettin Nas, "Çok sevinçliyim. Oğlumun, öğretmenine gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. burada bulunmaktan dolayı çok çok mutlu ve heyecanlıyım herkese hayırlı tatiller diliyorum." ifadelerini kullandı.

Velilerimizden isteğimiz çocukların tatillerini tatil olarak geçirmeleri

Çevik Ersin Temel İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Samet Yılmaz, "2017-2018 eğitim ve öğretim yılını bitirtmiş oluyoruz. Karne törenimizi gerçekleştirdik. Karnelerimizi çocuklarımıza ufak bir hediye ile beraber vererek o heyecanı yaşattık. Velilerimizden isteğimiz çocukların tatillerini tatil olarak geçirmeleri. Onların eğlenmeye, dinlenmeye ihtiyaçları var. Tatili çocuklarımızla vakit geçirerek ve onlarla eğlenerek geçirelim. Çocuklarımıza değer verelim, onlara çocuk olduklarını hissettirelim. Öğretmenleri olarak bu şekilde velilerimize tavsiyelerde bulunduk. Velilerimizin bu tavsiyeler neticesinde çocukları ile beraber güzel bir tatil geçirmelerini diliyoruz."

"Çocuklar mutlaka derslerinin tekrarlarını yapsınlar"

Eğitimin sadece okulda yapılan bir faaliyet olmadığını belirten Yılmaz, "Eğitim bilindiği gibi ailede başlıyor ve bizler bu süreci okulda devam ettiriyoruz. Bizim dışımızda ailelere düşen görevler vardır. Derslerinin tekrarlarını yapsınlar, en iyi öğrenme okulda yapılan öğrenme olabilir, fakat bu öğrenme eğer evde tekrar yapılmazsa kalıcı olmaz. Çocuklarımıza farklı roller yüklemeyelim bırakalım çocukluklarını çocuk gibi yaşasınlar." şeklinde konuştu.

İdris Ulusal ile İsa Ulusal da düşük not aldığını; gelecek yıl çok çalışacağını söyledi. (Murat Orhan-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler