Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde eğitim gören Suriyeli öğrenciler de karne sevinci yaşadılar.

2017-2018 eğitim-öğretim gören yaklaşık 60 bin Viranşehirli ve 350 Suriyeli öğrenci karne sevinci yaşadılar.

Öğrencilerin, karne dağıtımı sırasında büyük heyecanlı oldukları görüldü.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Okul Müdürü Mehmet Tavşu, öğretmen ve öğrencilerinin sene başından bu yana vermiş oldukları emeklerin sonucunda bekledikleri heyecanı yaşıyorlar. Tavşu, karne döneminin belli bir sürenin performansının bir değerlendirmesi olduğunu söyledi.

Tavşu "Eğitimin sadece akademik başarı anlamına gelmediğini biliyoruz. Bunun için öğrencilerimizi sosyal ve kültürel anlamda da geliştirmek için özel gayretlerimiz var. Viranşehir geçici eğitim merkezi koordinatörlüğü olarak bizler, (Suriyeli çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun desteklenmesi Projesi) kapsamında öğrencilerimize Türkçe dersleri vermekteyiz. 9 Türkçe öğreticisi, bir rehber öğretmeni ve 30 Suriyeli gönüllü eğitimcilerimiz ile birlikte toplamında 350 Suriyeli öğrencilerimize eğitim vermeye çalışıyoruz. Burada kaldıkları müddetçe ensar- muhacir ilişkisi çerçevesinde onlara yaklaşacağız ve en kaliteli hizmeti vermeye çalışacağız. Bizler aynı dinin, aynı coğrafyanın ve aynı kültürün insanlarıyız. Bu hassasiyetle çalışıyoruz." dedi. (Sabri Acet-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler