https://ilkha.com/files/news/thumb/Gaziantep'te 587 bin öğrenci karne aldı

Gaziantep'te 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının sona ermesiyle 587 bin 570 öğrenci karne aldı.

Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep'te de öğrenciler karne alarak, yaz tatiline girmenin sevinç ve heyecanını yaşadı. Karnelerini alarak 2017-2018 eğitim ve öğretim yılını tamamlayan öğrenciler, zorlu bir eğitim sürecinin ardından yaz tatilinin başlamasının mutluluğunu yaşıyor.

Şahinbey ilçesinin Narlıtepe Mahallesi’ndeki Ocaklar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen karne dağıtım törenine katılan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, öğrencilere karnelerini dağıttı.

Törende konuşan Bakan Gül, mesleki liselerin 28 Şubat döneminde ortadan kaldırılmak istendiğini söyledi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, kentte eğitim-öğrenim gören 527 bin 962 öğrenciye karne verileceğini belirterek, bir eğitim ve öğretim yılının daha iyisiyle, kötüsüyle geride kaldığını ifade etti.

Bakan Gül, “Hepiniz başarılısınız ve hepinizi de tebrik ediyorum. Mesleki liseleri 28 Şubat döneminde ortadan kaldırılmaya çalışıldı. Ancak mesleki eğitim Türkiye için çok önemlidir. Hamd olsun eğitimde çok önemli mesafeler kat ettik. Artık okul açıldığı zaman sıralarınızda kitaplarınızı bulabiliyorsunuz. En büyük payı eğitime veriyoruz. Çünkü her şeyin başı eğitimdir. O yüzden de eğitime desteği arttırmaya çalışıyoruz. 15 yılda 586 bin öğretmen ataması yapıldı. 284 bin derslik yaptık. Eğer bireyler eğitimli olursa Türkiye'nin geleceği daha aydınlık olur. Biz sizler için çalışmaya devam edeceğiz.”dedi.

Törende bir konuşma yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise, bu anlamlı günde öğrencilerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından Adalet Bakanı Gül ve beraberindekiler, öğrencilere karnelerini dağıttı. Sınıfları dolaşarak öğrencilerle sohbet eden Gül, karne dağıtımının ardından okuldan ayrıldı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler