HÜDA PAR Adana Milletvekili Adayı Vedat Turgut, parti programlarının bir medeniyet projesi olduğunu söyledi.

Adana’da seçim çalışmalarını sürdüren HÜDA PAR Adana milletvekili adayları; Seyhan, Yüreğir ve Çukurova ilçelerinde esnaf ve ev ziyaretleri ile iftar programlarında halkla buluştular.

Partilerinin açıkladığı seçim beyannamesini halkla paylaşan milletvekili adayları, vatandaşlardan destek talebinde bulundular.

Seçim çalışmaları kapsamında iftar programında halkla buluşan HÜDA PAR Adana Milletvekili Adayı Vedat Turgut, partilerinin açıkladığı seçim beyannamesinin ve parti programlarının bir medeniyet projesi olduğunu söyledi.

Seyhan ilçesi Kıbrıs Caddesi esnafını ziyaret eden HÜDA PAR Adana milletvekili adayları Vedat Turgut, Veysi Sonkaya ve Avukat Mustafa Yavuz halkla buluştu.

Buradaki işyerlerini tek tek gezen vekil adaylarına esnaf ve mahalle halkının sıcak ilgisi gözlerden kaçmadı.

Esnafla sohbet eden Turgut, kendisine iletilen sorun ve şikâyetleri not etti. HÜDA PAR’ın açıkladığı seçim beyannamesini halkla paylaşan Turgut, vatandaşlardan destek talebinde bulundu.

Esnaf ziyaretinin ardından Turgut, Kıbrıs Caddesi’ndeki seçim lokali önünde halka açık iftar programına katıldı. Burada halka hitap eden Turgut, kısaca partisinin seçim çalışmalarından bahsetti.

Seçimlerin erkene alınmasıyla Ramazan ayında seçim çalışması yapmak zorunda kaldıklarını ifade eden Turgut, “Gönül isterdi ki Ramazan ayına siyaset karışmamış olsaydı.” diyerek bu durumdan hoşnut olmadıklarını belirtti.

Parti olarak 81 ilde seçime gireceklerini belirten Turgut, bu kapsamda tüm il, ilçe ve mahallelerde sokak sokak gezerek halkla buluştuklarını söyledi.

“Seçim beyannamemiz bir medeniyet projesi”

Yürüttükleri siyasetin Türkiye ve İslam coğrafyasına kazandıracağı projelerden bahseden Turgut, “HÜDA PAR’ın parti programı ve seçim beyannamesi bir medeniyet projesidir. Partimizin seçim beyannamesi genel başkanımız tarafından açıklandı ve kamuoyuna ilan edildi. Halkımızdan istirhamımız şudur: Şu HÜDA PAR’ı tanıyalım, programını okuyalım. HÜDA PAR; kadın hakları, ekonomi, dış siyaset için ne diyor, hukuk ve adalet kavramına nasıl bakıyor, bunu nasıl açıklıyor. Gençlerle ilgili çağrısı nedir, işsizlikle ilgili projeleri nelerdir. Bu ve benzeri onlarca sorunun cevabı, partimizin programında mevcuttur.” ifadelerini kullandı.

Vatandaşların, içinde bulunduğu durumdan memnun olmadığını, bir bekleyiş ve arayış içerisinde olduğunu ifade eden Turgut, “Esnafımız iş yapamamaktan, halkımız huzur bulamamaktan şikayetçi. Maalesef gençlerimiz sokaklarda; kimisi uyuşturucu ve farklı farklı maddelere müptela olmuş, anne babası perişan ve bu genç ve ailesi de bir arayış içerisinde.” dedi.

“HÜDA PAR kadrolarının mecliste olması gerekir”

Siyasette bir değişim ve dönüşümün olduğunu ifade eden Turgut, “Halk gibi konuşan ve halkın içinden gelen HÜDA PAR’ın kadrolarının mecliste olması gerekir. Bunun için hür kadrolar olarak meydanlardayız ve halkımızdan destek istiyoruz.” diye konuştu.

Çukurova ve Yüreğir ilçelerinde esnaf ziyaretleri…

Çukurova ilçesinde seçim çalışmalarını sürdüren HÜDA PAR Adana milletvekili adayları Salih Demir, Hüseyin Ayaydın, Mustafa Çiçek ise Şehitler Bulvarı esnafını ziyaret ettiler. Esnafın sıcak ilgi gösterdiği vekil adayları, seçim için destek istediler.

Yüreğir ilçesinde ise HÜDA PAR Adana milletvekili adayları Murat Temur ve Sedat Sol da Kozan Yolu esnafını ziyaret ettiler. Esnafın sıcak ilgi gösterdiği vekil adayları, partilerinin açıkladığı seçim beyannamesini halkla paylaşıp vatandaşlardan destek talebinde bulundular. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler