“Toplumun HÜDA PAR'a ihtiyacı var”

HÜDA PAR Şanlıurfa Milletvekili Adayı Güneş, adaleti ve liyakati esas alan HÜDA PAR’a toplumun ihtiyacının olduğunu söyledi.

HÜDA PAR Birecik İlçe Teşkilatı, Ramazan ayı dolayısıyla vatandaşlara yönelik toplu iftar programı düzenledi.

Burada vatandaşlara hitap eden HÜDA PAR Şanlıurfa Milletvekili Adayı Güneş, adaleti ve liyakati esas alan HÜDA PAR’a toplumun ihtiyacının olduğunu söyledi.

Programa; HÜDA PAR Şanlıurfa milletvekilleri adayları Emin Güneş, Abdullah Özkınacı ve ilçede faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

İlçe halkının yoğun katılımıyla gerçekleşen iftar programı Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programın açılış konuşmasını yapan HÜDA PAR Milletvekili Adayı Abdullah Özkınacı, toplumun bağrından çıktıklarının ve bu toplumun oyları ile vekâletlerine talip olduklarını söyledi.

Özkınacı, “Bizler dostuz, akrabayız, komşuyuz, hemşehriyiz ve biri birimizi biliyoruz. Ailelerimizi, kökenimizi biliyoruz. Bizler toplumu düzeltmek için gerçek manada elimizi taşın altına koymayı vaat ediyoruz. Sadece sizlerin desteğinizi değil, çevrenizin, arkadaşlarınızın, akrabalarınızın bizlere referans olmasını istiyoruz.” dedi.

“Sadece kâğıt üzerinde her şey dört dörtlük”

HÜDA PAR Şanlıurfa Milletvekili Adayı Emin Güneş ise kangren haline dönüşen elektrik sorununun nedenlerine değindi.

“Hiç merak ettiniz mi bu sorun nereden çıkıyor.” sorusu ile konuşmasına başlayan konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu ve bunun gibi sorunların temelinde şu var: Hükümetler genellikle şehirlerin ihtiyaçlarını o şehirlerin nüfus artışlarına göre belirlerler. Mesela Şanlıurfa 50 bin nüfus arttı. O zaman Şanlıurfa’ya şu kadar tel, şu kadar direk, şu kadar trafo gönderelim diyorlar. Bunu Ankara gönderiyor.  Ama senin vekilin bunu yiyor. Asfaltı yiyor, direği yiyor, trafoyu yiyor.  Kâğıt üzerinde asfaltı yapılmış gösteriyor. Kontrol gittiğinde vekilin korkusundan burada asfalt yok diye bir şey diyebilir mi? ‘Çok güzel bir asfalt olmuş’ diyor. Arkasından şikâyet ediyorsun müfettiş geliyor ama kâğıt üzerinde her şey dört dörtlük olmuş, Ankara’nın kayıtlarında senin köyün asfalt yapılmış, senin şehrine bu kadar trafo girmiş, senin yollarına bu kadar direk döşenmiş ama ortada hiçbir şey yok. Niye? Çünkü senin vekilin onları cukka etmiş, yemiş. Sen kendine vekil seçmiyorsun ki; mafya seçiyorsun. Alıyor devletten, bize vereceğine kendisi yiyor. Mafya olduğu içinde kapısına gidemiyoruz. ‘Sayın vekilim! Nerede bizim hakkımız’ diyemiyoruz.”

“Bugünkü siyasetin finansmanı kirlidir”

Bugünkü siyasetin finansmanının kirli olduğunu belirten Güneş, “Uyuşturucu, içki, kumar, faiz, fuhuş kısa zamanda büyük servetler elde edilen pisliklerdir. Sözüm ona kazanç yollarıdır. Buradan büyük servet elde edinenler maalesef siyasetimizi finanse ediyorlar. Adam bir partiye aklınıza gelemeyecek dudak uçuklatıcı rakamlarda trilyonlarca para yatırıyor. Bazı milletvekilleri bir seçimde 5-10 trilyon para harcıyor. Bu paranın kaynağı nereden geliyor. Kimse bunu sormuyor. Bu milletvekili anasına babasına süt ineği almaz iken bu trilyonları neden buraya veriyor. İşte bunlar yarın Emniyet güçlerinin bir uyuşturucu baronunu yakaladığı zaman bu siyasiler, onun önünü kesiyor. Çünkü onlar o kirli parayla o makama gelmişler.” diye konuştu.

“Tepemizdeki zalimler değişmez”

Bölge insanını yöneten belli aşiretlerin olduğunu hatırlatan Güneş bunu ‘memleketin talihsizliği’ olarak yorumladı.

Güneş, “Partiler değişir ancak partiler değişmesine rağmen liberali, solu, sağı gelir gider ancak tepemizdeki zalimler değişmez. Hep belli baronlar, belli aşiretlerin adamları, hep belli soy isimler… biz bunlara mahkûmuz. Bunlar imtiyazlı konumlarını sürdürebilmek için her partiye gidebiliyorlar. Mesela 28 Şubat döneminde Müslümanlara kan kusturan, başörtülü yavrularımızı okulların önünde sürükleyenler ile 28 Şubat’a karşı bir zafer ile iktidara gelen sözüm ona dindar partide yine milletvekili olanlar aynı kişiler. Hadi o milletvekilleri ikiyüzlülük yapıyor, peki bunlara oy veren insanlar hangi akla hizmet ederek bunu yapıyor. Bunun adı seçim değil. Biz bir seçimden bahsediyoruz. Müslüman seçimini yaparken neye dikkat edeceğini mümkün ise kitabına danışmalı. Bizim bir kitabımız var. O, bizim kılavuzumuz, rehberimiz, yol göstericimiz. O ne diyor? Yöneticiniz de sizin gibi Allah ve Resulüne iman etsin diyor. Sizden olsun diyor. Sizden olsun derken ırkınızdan aşiretinizden değil sizin gibi Allah’a ve Resulüne itaat edenlerden olsun.” dedi.

“Toplumun HÜDA PAR’a ihtiyacı var”

“Kendimize, kendimiz gibi dürüst, namuslu, vekil seçmemiz gerekir.” diyen Güneş, “Bizim toplumun HÜDA PAR gibi bir partiye ihtiyacımız var. Kimseye ayrıcalık tanımayan, herkesi liyakatine göre gerekli yerlere getiren, kamu mallarını gözü gibi koruyan, kamuyu talan etmeyen, Beytülmali gözü gibi koruyan insanlara ihtiyacı vardır. Babası işsiz olarak gezen çocuğun HÜDA PAR’a ihtiyacı var. HÜDA PAR iktidara gelmez ise o çocuk yoksulluk ile boğuşacak. Bir siyasi partide torpili olmayıp ortalıkta sürünen insanların HÜDA PAR’a ihtiyacı var. Çünkü HÜDA PAR adaleti ve liyakati esas alan bir partidir.” diye konuştu. (Bahattin Coşkunkan- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler