Bağımsız Milletvekili Adayı Yapıcıoğlu, muhalefet ve iktidar anlayışında bazı şeylerin artık değişme zamanının geldiğini söyledi.

Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Adayı Zekeriya Yapıcıoğlu, mevcut iktidar ve muhalefet anlayışını eleştirdi.

Diyarbakır'dan seçilen vekillerin önemli bir kısmının memleketin gündeminden kopuk olduğuna da dikkat çeken Yapıcıoğlu, "Oyumuzu kullanırken çok dikkatli olmak zorundayız." dedi.

Yapıcıoğlu, Kayapınar ilçesinde düzenlenen bir iftar programına katıldı. İftardan önce yaptığı konuşmada iktidarın ve muhalefetin yanlışlarına değinen Yapıcıoğlu, bu seçimde Diyarbakır'dan Meclise gönderilecek 12 vekilden birinin farklı ses ve renkte olması gerektiğini söyledi.

Ramazan Bayramı'ndan bir hafta sonra seçim sandıklarının kurulacağını bildiren Yapıcıoğlu, "Ben öyle inanıyorum ki bu seçimler hem Diyarbakır hem memleketimiz hem de ülkemiz için çok önemli neticeler verecek bir seçim olacak. Bu yüzden oyumuzu kullanırken çok dikkatli olmak zorundayız. Özellikle Diyarbakır'da son dönemlerde vekil olarak giden insanların önemli bir kısmı -elbette hepsini aynı kefeye koymuyorum- memleketin gündeminden kopuk, seçimden seçime memlekete gelen, insanlarımızla çok da hemhal olmayan ya da onların düşünce dünyalarına, örfüne, kültürüne, inancına lakayt olan vekillerdi. Bu seçimde de 12 vekil göndereceğiz. Bu 12 kişiden en az birinin farklı bir ses ve renkte olması gerekir diye düşünüyorum." dedi.

"Doğruluk bizim malımızdır"

Siyasete farklı açıdan bakan birilerinin Diyarbakır'ı temsilen meclise gitmesi gerektiğinin altını çizen Yapıcıoğlu, "Öyle inanıyorum ki memleketimizde hem muhalefet anlayışında hem de iktidar anlayışında bazı şeylerin değişme zamanı gelmiştir. Ana muhalefetten bir zat şöyle bir açıklamada bulunmuştu: İktidar, dünyanın en doğru, en iyi işini yapsa bile biz muhalefet etmek zorundayız çünkü biz muhalefet partisiyiz. Böyle bir muhalefet anlayışını reddediyoruz. Böyle bir muhalefet anlayışından hayır gelmez. Aynı şekilde, iktidarlar da muhalefet tarafından bir öneri yapıldığında, 'Bu öneriyi muhalefet yapmış' diye ellerinin tersiyle itiyorlar. Böyle bir anlayış da bize terstir. Biz şuna inanıyoruz: Hikmet, müminin yitik malıdır. Doğruluk bizim malımızdır. Kim söylerse söylesin o bizim malımızdır. Nerede bulursak onu alırız ve istifade etmeye çalışırız. Bu anlamda siyasete farklı bir açıdan bakan birilerinin de Diyarbakır'ı temsilen meclise gitmesinin milletimiz için hayırlı olacağı düşüncesindeyiz. Evlatlarımızın; inancımıza, örfümüze, kültürümüze düşman kesilmemesi, bize düşman edilip karşımıza dikilmemesi için bizim tedbirler almamız lazım. İnşallah memleketin ve siyasetin dikkatini bu noktaya çekme konusunda da eğer Rabbim lütfeder de gidersek bir çabamız, bir gayretimiz olacaktır." şeklinde konuştu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler