Bugün çalışma saatleri nasıl olacak?

​Ramazan Bayramı'nın hafta sonuna denk gelmesi sebebiyle Arefe günü resmi tatil olup olmayacağı büyük merak konusu oldu.

Perşembe günü için belirlenen yarım günlük resmi tatil nedeniyle "Arefe Günü hastaneler, noterler ve bankalar Arefe Günü açık mı, PTT saat kaça kadar çalışacak?" soruları sorulmaya başlandı.

Arife Günü’nün tam gün olarak resmi tatil ilan edilmemesi nedeniyle 14 Haziran Perşembe günü bankalar öğlene kadar açık olacak. 12:30’a kadar işlemlerin yapılabileceği bankalarda ve PTT’ler öğleden sonra resmi tatile girecek cuma günü ise Ramazan Bayramı’nın 1. günü olması nedeniyle bankalar ve PTT’ler kapalı olacak. Aynı şekilde noterler ve hastaneler de öğlen saatine kadar açık olacak bazı hastaneler ise öğleden sonra çalışmaya devam edecek.

Bankalar ve PTT’ler gibi noterler de benzer saat uygulamasını kullanacak. Bu nedenle bu tarihten önce işlem yapması gerekenler perşembe günü öğlen saatine kadar işlemlerini yapmaması durumunda 18 Haziran 2018 Pazartesi gününü beklemek zorunda kalacak. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler