​Afganistan'ın doğusunda yer alan Nangarhar kentinde Afgan güvenlik güçleri ile Taliban militanlarının bayramlaşmak için bir araya geldiği yerde bombalı araçla düzenleneN saldırıda 20 kişi hayatını kaybetti.

Afganistan'ın doğusunda yer alan Nangarhar kentinde Afgan güvenlik güçleri ile Taliban militanlarının bayramlaşmak için bir araya geldiği yerde meydana gelen patlamada en az 20 kişi hayatını kaybetti.

Bomba yüklü araçla düzenlendiği bildirilen saldırıda çok sayıda kişi de yaralanırken saldırının kimler  tarafından düzenlendiği henüz bilinmiyor.

Ramazan Bayramı öncesi Cumhurbaşkanı Eşref Gani 8 günlük ateşkes ilanına karşın Taliban da bayramın 3 günü ateşkes ilan ettiklerini duyurmuştu.

Ülke genelinde ateşkes dolayısıyla birçok yerde asker ve polislerle Taliban militanları bir araya gelerek bayramlaşıyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler