​HÜDA PAR Mersin İl Teşkilatının düzenlediği bayramlaşma programına katılan milletvekili adayları halkla buluştu.

HÜDA PAR Mersin İl Teşkilatının düzenlediği bayramlaşma etkinliği ikindi namazına müteakip Ulu Camii avlusunda gerçekleşti.

Programa; HÜDA PAR Mersin Milletvekili adayları Zübeyir Akbaş, Ali Bozukluhan, Sait Erdem, Aydın Karakayalı, Ömer Faruk Ayhan, Abdurrahman Doğan, Sema Karakaya ve  Fatime Zehra Özer ile partililer ve halk katıldı. Teşrik tekbirleri ve salâvatların getirildiği programda katılımcılar birbirlerinin bayramını tebrik ettiler.

Burada bir selamlama konuşması yapan milletvekili adayları Aydın Karakayalı ve Zübeyir Akbaş da halkın bayramını tebrik ettiler.  Oruç ibadeti ve Kadir Gecesi’nin ihya edildiği Ramazan ayının bereketine dikkat çeken Karakayalı ve Akbaş, bu bilinç ve özverinin diğer ay ve günlerde de yaşatılması temennisinde bulundular.

Karakayalı, İslam coğrafyasının içinde bulunduğu sıkıntılara dikkat çekerek, “İslam ümmetinin dört bir yanında ne yazık ki hâlâ kan gözyaşı akmakta ve sıkıntılar devam etmektedir. İnşallah bu bayram, Müslümanların kendi aralarında birliğine, beraberliğine ve vahdetine vesile olur. İslam ümmetinde akan kanlar sona erer ve sıkıntılarımız biter. Manevi bir ortam olan Ramazan ayından sonra Allah-u Teâlâ’nın bizlere olan hediyesi Ramazan Bayramı, kaynaşma sevinç bayramıdır. Allah-u Teâla ümmete hayır getirsin inşallah birlik beraberlik ve huzur içerisinde bir bayram geçirmemiz dileğiyle bayramınız mübarek olsun.” dua ve temennisinde bulundu.

Vekil adayları, Ramazan Bayramı'nın İslam alemi ve Müslümanlara esenlik, mutluluk ve huzurlara vesile olmasını dileyerek sözlerini tamamladılar. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler