Yavru köpek olayındaki kepçe operatörü tutuklandı

​Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Sakarya'da bir ormanlık alanda uzuvları ve kuyruğu kesilmiş halde bulunan yavru köpek olayında gözaltına alınan kepçe operatörünün tutuklandığını açıkladı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, kentteki özel bir hastanede çıkan yangın dolayısıyla Şehitkamil Devlet Hastanesi'ne sevk edilen nakledilen hastaları ziyaretinin ardından gazetecilere açıklama yaptı.

Gül, Sakarya'nın Sapanca ilçesinde ormanlık alanda patileri kesilmiş halde bulunan ve tedavi altına alındıktan sonra ölen yavru köpekle ilgili gözaltına alınan kepçe operatörün tutuklandığını bildirdi.

Türkiye gündemine oturan olayın kabul edilemeyeceğini belirten Bakan Gül, olayın insanlık dışı bir olay olduğunu ve insan olanın hayvana eziyet etmeyeceğini bilmesi gerektiğini belirtti.

Bakan Gül, "Olayla ilgili başından itibaren Sakarya ve Sapanca cumhuriyet başsavcılarımız, valiliğimiz titiz bir şekilde soruşturmayı sürdürdü ve tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. İlgili operatör sürücüsü mahkemece tutuklandı. Bu olay asla kabul edilemez bir olaydır. Çünkü bizim için yaşamın en büyük dostları hayvanlardır. İnsan olan herkesin görevi hayvanlara şefkatle yaklaşmaktır." dedi.

Bakanlık olarak hayvanlara yapılan bu tür suistimalleri önleyecek bütün tedbirleri aldıklarını ve en kısa sürede hayata geçireceklerinin bilgisini veren Gül, herkesi hayvanlara karşı şefkatli davranmaya davet ederek, şunları söyledi:

"Para cezasını hapis cezasına çevirecek düzenlememiz var. Bakanlık olarak buna yoğun bir şekilde çalıştık. Bir hayvana yapılan bu saldırı bir insana yapılmış gibidir ve şiddetle kınıyoruz. Umarız bu tür olaylar bir daha da yaşanmaz. Bu hususta adli makamlarda gerekli bütün titizliği yapmıştır ve ben bu titizliklerinden dolayı tüm kamu görevlilerine teşekkür ediyorum. Buradan herkese çağrı yapıyorum, hayvanlar bizim dostumuzdur, onlara kötü muamele yapmaya kimsenin hakkı yoktur. Bu konuda her türlü hukuki, idari cezalar vardır ve daha da artıracağız. Ama insan olan hayvana eziyet etmez." (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler