Balkanlıoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden İsmailağa camiasının önde gelen isimlerinden Abdulmetin Balkanlıoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

Dün tedavi gördüğü hastanede geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden İsmailağa camiasının önde gelen isimlerinden Abdulmetin Balkanlıoğlu (60), son yolculuğuna uğurlandı. Balkanlıoğlu için bugün ikindi vaktinde Fatih Camiinde cenaze töreni düzenlendi.

Törene; Balkanlıoğlu'nun kardeşi ve aynı zamanda Sakarya Valisi olan İrfan Balkanlıoğlu, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve binlerce sevenini katıldı.

Zaman zaman izdihamın yaşandığı cenaze namazı merasiminde birçok katılımcı yoğunluktan dolayı Fatih Camisinin avlusuna giremedi. Avluya giremeyen vatandaşlar, camiye bitişik olan türbenin demir parmaklıklarının ardından ve çıktıkları duvarların üzerinden kılınan cenaze namazını izleyebildi.

Kılınan cenaze namazı ve alınan helallikten sonra merhumun yakın arkadaşlarından olan İhsan Şenocak kısa bir konuşma yaptı. Şenocak, Balkanlıoğlu’nun İslami tebliğ için günlerce evine gitmediğini anımsattı.

Balkanlıoğlu'nun naaşı, defnedilmek üzere Edirnekapı Sakızağacı Mezarlığı'na götürüldü. (Nizamettin Aşkın- İLKHA)

 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler