Seçimlerin ardından Meclis'in en genç milletvekili 22 yaşındaki Rümeysa Kadak, en yaşlı milletvekili ise 79 yaşındaki Deniz Baykal oldu.

Türkiye, 24 Haziran'da Cumhurbaşkanı ve 27'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için sandık başına gitti. Seçimin resmi olmayan sonuçlarına göre, illerden TBMM'ye gönderilen milletvekilleri belirlenmiş oldu.

Bu doğrultuda, Meclis'in en genç milletvekili, AK Parti'nin İstanbul 3'üncü bölge 10'uncu sıradan milletvekili adayı Rümeysa Kadak oldu. 22 yaşındaki Kadak, Merkez Karar ve Yönetim Kurulunun (MKYK) da en genç üyesi durumunda.

Rümeysa Kadak, Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği'nde okuyor.

CHP'nin Antalya birinci sıra milletvekili adayı 79 yaşındaki Deniz Baykal ise TBMM'nin en yaşlı vekili oldu. Baykal'ın, Meclis'in en yaşlı üyesi olarak TBMM Başkanı seçimine kadar Meclis'in geçici başkanlığını üstleneceği belirtiliyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler