​Hükümetten beklentilerinin olduğunu söyleyen MÜSİAD Batman Şube Başkanı Suad Özdemir, iş alanları ve illerin kalkınması için bir an önce sorunların ele alınması gerektiğini belirtti.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Batman Şube Başkanı Suad Özdemir İLKHA’ya yaptığı açıklamada, çok sayıda çözüme kavuşmayı bekleyen sorunlarının çözümü için hükümete çağrıda bulundu.

Seçimin Türkiye başta olmak üzere tüm İslam âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Özdemir, "Seçimi kazasız belasız bir şekilde atlattık. Bundan sonraki süreçte seçimi geride bırakıp hayatımıza devam etmeliyiz. İş adamaları olarak hükümetten beklentimiz, bir an önce sorunların ele alınıp çözülmesi ve bürokrasinin geride kalmasını istiyoruz. Bürokrasinin yeni sistemle beraber minimize edilmesi ve hem ilimiz hem de ülke genelindeki yatırımların daha da hızlanmasını bekliyoruz." dedi.

"OSB’deki sıkıntıyı söylemekten bıktık"

Batman’da var olan sıkıntıların ivedilikle çözüme kavuşmasını istediklerini belirten Özdemir, "İnşallah bundan sonra hem ekonomik anlamda hem de sosyal hayatımızda yeni sistemin farklılığını görürüz. Bizde iş adamları olarak memleketimiz için elimizden geldiğince yatırımlarımızı yapmaya gayret edeceğiz. Batman’da çok sayıda sıkıntımız var. Organize Sanayi Bölgesindeki yer sıkıntımızı artık söylemekten sıkıldık. Muhtemelen yöneticiler de duymaktan bıkmıştır ama bu işin çözülmesi için de bu sistemin ilaç olacağını düşünüyoruz. İnşallah en kısa zamanda Organize Sanayi Bölgesindeki yer problemi biter ve yatırımcılar için hazır yerler olur." diye konuştu.

"İluh Deresi tarihe gömülmeli"

Özdemir, "Ayrıca İluh Deresi sorunumuz da var. İluh Deresinin yıllardan bu yana bir mazisi var. Bunun da artık tarihe gömülmesini istiyoruz. Şehir içindeki demiryollarının şehir dışına çıkarılması gerekiyor. Yatırımcılar için demiryolundaki bir rayın Organize Sanayi Bölgesinin içine kadar gidip nakliye giderlerinin biraz da olsa yatırımcıların sırtından düşmesini istiyoruz. Güney Çevreyolu bitti, Kuzey Çevreyolunun da olması gerekir. Ayrıca üniversitemizde tıp fakültesi açılmalıdır." ifadelerini kullandı.

"Batman’ı Mardin’e bağlayacak yol açılmalı"

Konuşmasının devamında Özdemir, şunları söyledi: "Üniversite üzerinden Batman’ı Mardin’e bağlayacak yolun bir an evvel açılmasını istiyoruz. Bununla ilgili Başbakanın bir sözü vardır ve inşallah hükümetimiz yatırımların içine alır. Bir an önce 500 yataklı devlet hastanesinin de yapılması gerekir. Bir de Esentepe’de Batman’ın vizyonu olacak bir külliye vardı, bunun da hızlı bir şekilde yapımına başlanmalıdır. Ailelerin dinlenebileceği mesire alanlarının da yapılmasını istiyoruz." (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler