​PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesine bağlı Susa köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının 26’incı yıl dönümünde, bugün şehitleri anma programı düzenlenecek.

Diyarbakır'ın Silvan ilçesine bağlı Susa (Yolaç) köyünde 1992 yılında PKK tarafından camide kurşuna dizilerek katledilen 10 kişinin şehadet yıldönümü dolayısıyla Susa-Der tarafından bir etkinlik düzenlenecek.

Silvan ilçe merkezinde faaliyet gösteren Susa Mazlumları ve Mağdurları Anma, Anlama, Yaşatma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Susa-Der) yetkilileri, bugün anma etkinliği yapacaklarını duyurmuştu.

Buna göre, saat 15.00'da Susa Camii ve şehitlerin mezarlığına ziyaret gerçekleştirilecek. Saat 17.00'de ise anma programı başlayacak.

26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesine bağlı Susa (Yolaç) köyüne asker kılığında gelen PKK'liler, camide bulunan Hüseyin Çetinkaya, Abdülhalik Ugaş, Hacı Ahmet Kantar, Emin Fidancı, Zeki Fidancı, Medeni Fidancı, Said Fidancı, Meki Fidancı, Muhammed Ali Uslu ve Adnan Kantar'ı kurşuna dizerek katletmişlerdi. (Emrah Deniz - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler