Alaattin Çakıcı’ya

Kırıkkale İl Sağlık Müdürü ve Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesince "Organize suç örgütünün elebaşı" olduğu suçlamasıyla hükümlü bulunan Alaattin Çakıcı’ya verdiği sağlık kurulu raporundaki ifadeler tuhaf karşılandı.

Organize suç örgütü elebaşı olduğu suçlamasıyla hükümlü bulunan Alaattin Çakıcı, tedavi gördüğü Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinden dehşete düşüren ifadeleri gündemdeki yerini korurken, hastanenin süresiz sağlık kurulu raporu verildiği ortaya çıktı.

Çakıcı'ya “16 farklı türde hastalığı olması ve bunlardan 6'sının ölümcül risk taşıması” nedeniyle süresiz sağlık kurulu raporunun ifade edilirken, bazı ifadeleri tuhaf karşılandı.  

Raporda Çakıcı'nın akrabaları ve arkadaşlarıyla haftanın 7 günü sağlığı, morali ve helalleşmesi için sınırsız görüşme izni verildiği yer aldı.

22 Haziran’da hazırlanan sağlık raporunda Çakıcı’ya ziyaretçi sınırının kaldırılması istendi.

Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Feramiş Ender Güngüneş ve Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Tekin Akça ile altı ayrı uzman doktorun imzaladığı süresiz sağlık kurulu raporunda Çakıcı’da 16 farklı türde hastalığın olduğu, altısının ölümcül risk taşıdığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

“Birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü derecedeki akrabaları ve yakın arkadaşları ile haftanın 7 günü saat 09.00 ile 20.00 arasında hem sağlığı hem morali aynı zamanda helalleşme açısından bu zaman dilimleri arasında, istediği isimlerle, kişi, sayı adeti koymadan, kendisi için bu ziyaretler hastalıklarının kontrol edilebilmesi için ve morali açısından yeniden hayata bağlayabilir. Yine de her şeyi Allah bilir. Odasında her türlü açık görüş yapılabilir.”

Alaattin Çakıcı geçtiğimiz günlerde bazı gazeteci yazarlar için ölüm emri vermişti. Ölüm emrinin ortaya çıkmasının ardından Çakıcı, ölüm emrini 3 ay ertelediğini duyurmuş ve savcılık da bununla ilgili soruşturma başlatmıştı. (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler