Küçük Leyla 17 gündür yaşıyor muydu?

Ağrı'da 18 gündür kayıp olarak aranan küçük Leyla'nın cesedine ulaşıldı. Cesedin şişmemiş olması, "Leyla 17 gündür yaşıyor muydu?" sorusunu akıllara getirdi.

Ağrı merkezde oturan Nihat ve Şükran Aydemir çiftinin, Ramazan Bayramı'nın birinci günü gittiği Bezirhane köyünde kaybolan kızı Leyla'yı arama çalışmalarının 18'inci gününde acı haber geldi.

Arama çalışmaları sonucu, Bezirhane köyünde minik Leyla'nın cansız bedenine ulaşıldı.

Leyla'nın cesedi, Bezirhane köyüne yaklaşık 3 kilometre mesafede, kent merkezine giden yolun yakınındaki akarsu kenarında, ağaçların arasında bulundu. Ceset, yetkililerin olay yerindeki incelemelerinin ardından Ağrı Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

İsmi verilmeyen bir kaynağa dayanılarak elde edilen bilgilere göre, küçük Leyla'nın cesedi şişmemiş haldeydi. Bu durum, küçük kızın yeni öldürüldüğü ihtimalini akıllara getirdi.

25 ve 18 yaşlarındaki iki köy sakininin tarlada ot biçtiği ve dinlenmek için mola verdikleri bir sırada, çamura bulanmış biçer bıçaklarını yıkamak için dereye gittikleri sırada küçük Leyla'nın cesediyle karşılaştıkları öğrenildi.

Bu kişilerin, hemen baba Nihat Aydemir'e haber vererek cesedi bulduklarını söylemesi üzerine Aydemir'in, saat 17.45 sıralarında jandarma eşliğinde Leyla'nın bulunduğu noktaya gelip, cesetle karşılaştığı belirtildi. (Ömer Adıgüzel - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler