​"2018 yılı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Merkezi Yazılı Sınavı" 8 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirileceği belirlendi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından gerçekleştirilecek olan "2018 yılı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Merkezi Yazılı Sınavı’nın 8 Eylül 2018 Cumartesi günü yapılacağı açıklandı.

Konuyla ilgili YÖK'ten yapılan açıklamada, Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumları personeline uygulanacak Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı'nın şartları ve ayrıntıları belli oldu.

Sınava katılacak adaylar, başvurularını 24-31 Temmuz 2018'de "sinavbasvuru.anadolu.edu.tr" internet adresinden yapabilecek ve 85 lira sınav ücreti ödeyecek. Ödeme başvurusu esnasında, kredi ve banka kartıyla gerçekleştirilecek.

Adayların kimlik bilgileri, sınava girecekleri yer, zaman bilgileri ve sorumlu oldukları sınav konularını içeren "Sınav Giriş Belgeleri" Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 3-7 Eylül 2018'de adayların erişimine açılacak.

Tek oturum halinde düzenlenecek sınav soruları, çoktan seçmeli, 5 cevap şıklı, 2 kitapçık türü olacak şekilde hazırlanacak.

Adana, Ağrı, Ankara, Edirne, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Konya, Mardin, Sinop ve Şanlıurfa olmak üzere toplam 11 ilde gerçekleştirilecek sınav, 8 Eylül 2018 Cumartesi saat 14.00'de yapılacak.

Görevde yükselme sınavında 80 soru sorulacak adaylara 120 dakika süre verilecek. Unvan değişikliği sınavında ise 50 soru verilecek 75 dakika süre tanınacak. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler