Van'da kaçak işletmeye baskın yapıldı

Van'ın Tuşba ilçesinde kaçak bir işletmeye yapılan baskında satışa hazır 1 ton süt ve süt ürünleri ele geçirildi.

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘merdiven altı’ olarak tabir edilen kaçak işletmelere yönelik yapılan baskınlarda 1 ton süt, 100 kilogram yoğurt ve bitkisel yağlar ele geçirildi.

Bu kapsamda merkez Tuşba ilçesinde kaçak bir işletmeye yapılan baskında,  sağlıksız ortamda üretim yaptığı belirtilen iş yerine cezai işlem uygulanırken, ele geçirilen süt ve süt ürünlerine ise imha edilmek üzere el konuldu.

Büyükşehir Belediyesi tarafından konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada, vatandaşların sağlıklı ve güvenli gıdaya ulaşması için kent genelindeki denetimlerinin süreceği ifade edildi.

Açıklamada, Tuşba ilçesi Seyrantepe Mahallesi Düzyol sokakta bulunan bir işletmeye ani baskın yapıldığı, ruhsatsız olduğu belirlenen işletmede yapılan denetimde, sağlıksız ortamda üretilen süt ve süt ürünlerinin ele geçirildiği, ürünlerin olay yerinde imha edildiği belirtildi.

Ayrıca, hijyen kurallarına uygun olmayan gıda üretimi veya satışına şahit olan vatandaşların, alo gıda 174 ve alo zabıta 153 kanalıyla şikâyette bulunabileceklerine vurgu yapıldı.  (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler