​Ağrı'da kaybolduktan 18 gün sonra cenazesi bulunan Leyla Aydemir'in cinayetiyle ilgili hiç bir gelişme yaşanmazken, olayla soruşturma sürüyor.

Ağrı merkeze bağlı Bezirhane köyünde Ramazan Bayramının birinci günü kaybolan ve 18 gün sonra ölü bulunan Leyla Aydemir’in olayıyla ilgili soruşturma devam ediyor.

Kaybolduktan 18 gün sonra köye yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta dere yatağında ölü bulunan Leyla Aydemir’in olayıyla ilgili 3 Temmuz’da gözaltına alınan kadının yapılan sorgunun ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

Küçük Leyla’nın cinayeti ile ilgili Osmaniye'den Ağrı'ya gelen ve medyum olduğu ileri sürülen bir kadın günlerce arama çalışmalarına katılarak Leyla'nın nerede olduğunu bildiğini aileye söylediğini, minik kızın cenazesinin bulunduğu gün kayıplara karıştığı daha sonra şehirlerarası bir yolcu otobüsünde yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Yapılan sorgu neticesinde olayla bir alakası olmadığı anlaşılan kadının serbest bırakıldığı öğretildi.

Türkiye’yi yasa boğan Küçük Leyla’nın cinayetiyle ilgili Ağrı Valisi Süleyman Aba, Leyla'nın kaçırıldığını, aç bırakıldığı, kaçırıldıktan 8 veya 10 gün sonra hayatını kaybettiğini açıklamış ve olayla ilgili çalışmaların devam ettiğini söylemişti.

Görevlendirilen 3 savcı olayı araştırmaya devam ederken, şu ana kadar herhangi bir gözaltı ve gelişme yaşanmadı.  (Ömer Adıgüzel – İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler