Ağrı'da

​Diyanet İşleri Bakanlığınca Türkiye genelinde Din Görevlileri Haftası'nda din görevlileri arasında düzenlenen "Ezanı Güzel Okuma Yarışması’nın bölge finali Ağrı'da yapıldı.

Artvin, Ardahan, Ağrı, Bayburt, Erzurum, Erzincan, Kars, Gümüşhane illerinden 8 yarışmacının katıldığı bölge finali Ağrı Merkez Camiinde gerçekleşti.

Birinci olmak için ter döken yarışmacılar birbirinden güzel makamlarla okudukları ezanlarla, dinleyicileri etkilediler.

Yarışma hakkında bir açıklama yapan İl Müftüsü Tandoğan Topçu, "Burada Ezanı Güzel Okuma Bölge Finalini gerçekleştirdik. Komşu illerimizdeki yarışmacılarımızın katılım gösterdiği yarışmada 8 ilimizden katılım gerçekleşti. Bu yarışmacılarımız daha önce kendi illerinde yarışma gerçekleştirdiler. Kendi illerinde birinci seçilen görevlilerimiz, bugünde burada yarıştılar. Ezan, İslam'ın en önemli şiarlarından dolayısıyla hocalarımız burada güzel bir şekilde sesleri ile bu makamı icra ettiler. Programımız sorunsuz bir şekilde icra edildi." dedi.

Yarışmanın sonunda, Erzurum ilinden katılan Muhammed Çağrı 1'inciliği alırken, Erzincan ilinden yarışmaya katılan Recai Kaymaz 2'nci ve Ağrı'dan yarışmaya katılan Sinan Sarı ise 3'üncü oldu.

Program katılımcı ve yarışmacılara takdim edilen ödüllerle son buldu. (Ömer Adıgüzel - İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler