​

​Siyonist işgalciler tarafından alıkonulan Ebru Özkan ile ilgili basın açıklaması yapan Kudüs Anneleri Platformu üyeleri, Özkan’ın bir an önce hürriyetine kavuşturulması gerektiğine dikkat çektiler.

Kudüs Anneleri Platformu üyeleri, Ebru Özkan’ın siyonist işgalciler tarafından alıkonulmasına tepki göstermek amacıyla Şanlıurfa Dergâh Cami avlusunda basın açıklaması düzenlediler.

“Zalimler için yaşasın Cehennem”, “Kahrolsun israil” ve tekbirlerin sık sık çekildiği basın açıklamasını Kudüs Anneleri Platformu Sözcüsü Ruveyda Ural okudu. Ural, siyonist işgalcilerin gün geçtikçe yaptıkları zulümlerin ve haksızlıkların daha da arttığına dikkat çekti.

Mescidi Aksa’nın, Kudüs’ün ve Filistin’in özgür olana kadar mücadelelerini devam ettireceklerini ifade eden Ural, “Kudüs’e yapmış olduğu ziyaret sonrası 11 Haziran’da Türkiye’ye dönmek için geldiği Tel Aviv’deki Ben Gurion Havalimanında gözaltına alınan ve ‘İsrail devletinin güvenliğini tehdit ve terör örgütleriyle bağlantı şüphesi’ suçlamalarıyla gözaltı süresi 8 Temmuz’a kadar uzatılan Ebru Özkan kardeşimize yapılan haksızlık gösteriyor ki dünyanın gözü önünde siyonist israil tarafından yapılan haksızlıklar, zulüm ve işgal gün geçtikçe ilerlemektedir. Gözaltına alınıp tutuklanan Ebru Özkan bir an önce serbest bırakılmalı” dedi.

“Urfa’dan Kudüs’e yüksek sesle selam diyoruz”

Siyonist işgalciler tarafından gözaltına alınıp zindana atılan Ebru Özkan’ın bir an önce serbest bırakılması gerektiğini ifade eden Ural, “Urfa’dan Kudüs’e, İntifadaya yüksek sesle selam diyoruz ve her türlü desteğimizi yineliyoruz. Kudüs’e yapmış olduğu ziyaret sonrası 11 Haziran’da Türkiye’ye dönmek için geldiği Tel Aviv’deki Ben Gurion Havalimanında gözaltına alınan ve ‘israil devletinin güvenliğini tehdit ve terör örgütleriyle bağlantı şüphesi’ suçlamalarıyla gözaltı süresi 8 Temmuz’a kadar uzatılan Ebru Özkan kardeşimiz için buradan siyonist israil’e sesleniyoruz; ey israil, bir an evvel düştüğün gafletten çık ve Ebru kardeşimizi hürriyetine kavuştur, daha fazla sabrımızı taşırma.” ifadelerini kullandı.

“Mescidi Aksa, Kudüs ve Filistin Özgür olana kadar mücadelemiz devam edecek”

Ümmetin içinde bulunduğu gaflet uykusundan bir an önce uyanması gerektiğini söyleyen Ural, “Filistinli kardeşlerimiz, bizlerin olması ve ölmesi gereken yerde ümmetin onuru ve izzeti yere düşmesin diye bu kadar mücadele verirken biz Müslüman ülkelerin bu kararları almaması ve fiili adımları atmaması ümmetin düşmüş olduğu hali gözler önüne sermektedir. Acilen bu halden çıkmamız gerekmektedir. Unutmayalım ki; Kudüs giderse, Medine’yi koruyamayız. Medine giderse, Mekke’yi koruyamayız, Mekke giderse, Kâbe’yi de kaybederiz. Unutmayınız Kudüs demek İstanbul demektir, Medine, Mekke demektir, Kahire demektir, Şam, Bağdat, Saray Bosna demektir ve İslâm âlemi demektir. Mescid-i Aksa, Kudüs ve Filistin Özgür olana kadar mücadelemize devam edeceğimizi Urfa’dan Tel Aviv’e haykırıyoruz.” şeklinde konuştu. (Hüseyin Sayhar-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler