Batman’da bebek kaçırma girişimi

Batman merkezde gündüz vakti, evinin önünde kaçırılmaya çalışılan bir buçuk yaşındaki Miran bebek, annesinin çabasıyla son anda kurtarıldı.

Batman merkez Hilal Mahallesinde, gündüz vakti, oturdukları evlerinin önünde, kaçırılmaya çalışılan 1,5 yaşındaki Miran Erzik, annesinin çabası ve mücadelesi sonucu son anda kurtarıldı.

Edinilen bilgilere göre olay bugün saat 12.30 sıralarında Hilal Mahallesi Palmiye Caddesi üzerinde bulunan bir evin önünde yaşandı.

Bir buçuk yaşındaki Miran Erzik isimli bebeğin sokakta oynarken kaçırılmak istendiğini belirten görgü tanıkları, kaçırmaya çalışan şahsı tanımadıklarını, Miran bebeği kaçırmaya çalış şahsın ise 28-30 yaşlarında biri olduğunu ifade ettiler.

Olayın bir anda meydana geldiğini ve annenin çığlık atmasıyla olayın farkına vardıklarını belirten görgü tanıkları, Miran bebeğin, annesiyle beraber evin önünde, yolun kenarında oturduğunu, kırmızı bir araç ile onlara yaklaşan ve kim olduklarını bilmedikleri şahısların araçtan inerek bebeği kaçırmak istediklerini ifade ettiler.

Anne Mensure Erzik’in, olayın farkına varmasıyla beraber Miran bebeği elleriyle kavradığını belirten görgü tanıkları, bebeği kaçırmaya çalışan şahsın, annenin yüzüne birkaç yumruk attığını, ancak annenin bebeği bırakmaması ve çığlık atmaya başlamasıyla beraber şahısların araçlarına binerek olay yerinden uzaklaştıklarını söyledi.

Atılan yumruklardan dolayı çocuğun annesi Mensure Erzik’in fenalaştı belirtilirken, annenin Batman Bölge Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındığı öğrenildi.

Yaşanan olayla ilgili olarak polis inceleme başlattı. (Mehmet Sait Çelik – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler