Gazeteciler konut müjdesi bekliyor

Mardinli gazeteciler, TOKİ konutlarında ev sahibi olabilmek için hazırladıkları dilekçeleri Basın İlan Kurumuna (BİK) teslim etti.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), alt gelir grubuna yönelik Mardin’de yaptırdığı 2. Etap konutlarını geçtiğimiz aylarda satışa sundu.

Mardinli gazeteciler de TOKİ konutlarında ev sahibi olabilmek için hazırladıkları dilekçeleri Basın İlan Kurumuna teslim etti.

Basın mensuplarının imzalı dilekçelerini alarak yetkili mercilerle konuyu görüşeceklerini ve olumlu netice alacaklarına inandıklarını kaydeden Basın İlan Kurumu (BİK) Mardin Şube Müdürü Adnan Günbegi, gazetecilerin yıllardır ev hayali kurduğunu ve bu hayalin gerçeğe dönüşmesi için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.

Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere TOKİ yetkilileriyle yapacakları görüşmesinden olumlu cevap alacağına inandığını vurgulayan BİK Müdürü Günbegi,  şunları söyledi:

“Basın mensuplarının imzalı dilekçelerini almaya başladık, inşallah yapacağımız görüşmeler olumlu bir sonuç verir ve gazeteciler ev sahibi olur. Mardin’de görev yapan her basın mensubunu ev sahibi yapmak olmak istiyor. Yapacağımız görüşmelerin ardından inşallah müjdeli haberi vereceğiz.” (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler