15 Temmuz Şehitler Köprüsü davasında 72 sanığa müebbet

​15 Temmuz darbe girişimi sırasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki katliamlara ilişkin görülen davanın karar duruşmasında 72 sanığa ağırlaştırılmış müebbet cezası verilirken 44 kişi de beraat edildi.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında 34 kişinin şehit edildiği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü davasında 72 sanığa ağırlaştırılmış müebbet cezası verilirken 44 kişi de beraat edildi.

Silivri Ceza İnfaz Kurumları karşısındaki binada yer alan büyük salonda görülen davanın 53'üncü ve son duruşmasında mahkeme heyeti aralarında Eski Yarbay Turgay Ödemiş ve eski Binbaşı Ahmet Taştan'ın da bulunduğu 72 kişi hakkında "Terör örgütüne üyelik" ve "anayasayı ihlal suçlarından" ağırlaştırılmış müebbet cezası verdi.

Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'un öldürülmesine ilişkin 12 sanık da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Bazı sanıklar da “Anayasayı ihlal suçuna yardım" suçundan 17 yıl 6'şar ay hapis cezasına çarptırıldı, bazı sanıklar da 15'er yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sanıklardan 44 kişi ise beraat edildi. (Emrah Deniz, Nizamettin Aşkın- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler