https://ilkha.com/files/news/thumb/Bingöl’deki saldırıda 3 kez müebbet çıktı

​Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker'e yönelik düzenlenen ve 2 polisin hayatını kaybettiği saldırın sanığına 3 kez müebbet ve 51 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker'e yönelik düzenlenen ve 2 polisin hayatını kaybettiği saldırıyı yapan sanığa 3 kez müebbet ve 51 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, 9 Ekim 2014 tarihinde PKK’liler tarafından düzenlenen 2 polis hayatını kaybetmiş, İl Emniyet Müdürü Ürker ve 3 polis de yaralanmıştı.

Açıklamada “Sanıklardan Umut Savaş Koçyiğit’e 'Devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak suçundan' TCK'nın 302 maddesi uyarınca müebbet hapis ceza ile cezalandırılmasına, 'İki kişiyi kasten öldürme' suçundan TCK'nın 82/1 -a-g maddelerince 2 kez müebbet hapis ceza ile cezalandırılmasına, 'Kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan TCK'nın 35, 82/1 -a-g maddeleri uyarınca 3 kez 12 yıl 6 ay, 1 kez 14 yıl 2 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına, Diğer sanık Ramazan Ayaz’a ise 'Örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek' suçundan TCK'nın 220, 314/2 maddesi uyarınca 5 yıl 6 ay 15 gün hapis cezası cezalandırıldı.” denildi. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler