Şırnak'ın Silopi ilçesinde bir evin bahçesine gizlenmiş 16 adet Kaleşnikof uzun namlulu silah ele geçirildi.

Şırnak’ın Silopi ilçesi Başak Mahallesi'nde bulunan bir evin bahçesinde, PKK'lilere ait olduğu belirlenen 16 adet Kaleşnikof uzun namlulu silahın ele geçirildiği bildirildi.

PKK'lilere ait olduğu belirlenen silahların, Silopi Belediyesine ait poşetlerde toprağa gömülü vaziyette bulunduğu belirtildi.

Konuyla ilgili Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada, “12 Temmuz 2018 tarihinde Emniyet Müdürlüğümüze yapılan bir ihbarın değerlendirilmesi üzerine gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde;  Silopi İlçesi Başak Mahallesi 407. Sokak'ta bulunan bir ikametin bahçesinde yapılan kazı çalışmalarında, 2015-2016 operasyon döneminde Terör Örgütü mensuplarının kaçarken sakladıkları değerlendirilen, Silopi Belediye Başkanlığına ait poşetlerin içerisine sarılı, toprağa gömülü vaziyette 16 adet Ak-47 Kaleşnikof Piyade Tüfeği ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili tahkikat çok yönlü olarak devam etmektedir.” denildi. (Ahmet Uçar – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler